سوله انبار غله در کشاورزی , سوله انبار غلات , ساخت سوله غله , آشنایی با سوله های انبار کشاورزی , ساخت سوله انبار کالا , سوله کشاورزی

سوله انبار غله در کشاورزی

 سوله انبار غله در کشاورزی

شاید بتوان سوله انبار غله را به عنوان یکی از بهترین منابع سودآور برای کشاورزان دانست. اما چرا ؟ قطع به یقین، این سودمندی را باید در خدمات جانبی ارائه شده به بخش صنعت و از دریچه کاهش هزینه ها مورد بررسی قرار داد. وجود مکانی مناسب جهت ذخیره سازی و نگهداری غلات از جمله مهم ترین دغدغه های کشاورزان بخصوص در فصل برداشت محسوب می شود.

با فرا رسیدن موسم برداشت محصول، تمام فکر و ذهن زارعان پر تلاش درگیر این است که نتیجه یک سال زحمت و مراقبت شبانه روزی را به سرعت جمع آوری نموده و روانه بازار کنند تا سریع تر به حق الزحمه خود دست پیدا کنند. سوله انبارغلات شرایطی را فراهم می آورد که کشاورزان محصولات تولیدی خود را با خیالی راحت ذخیره کرده تا در زمان مناسب به فروش برسانند و یا از آن استفاده نمایند.

ذخیره سازی غلات در فصول مناسب و استفاده در زمان های مورد نیاز بدون هیچ گونه کاهش کیفیتی از اهمیت به سزایی برخوردار است. به دلیل عرضه زیاد محصولات کشاورزی در فصل برداشت، قیمت فروش پایین است و عملاً پول زیادی نصیب کشاورز نمی شود؛ گاه دیده شده که پول حاصل از فروش محصول، حتی هزینه های کشت و زرع را نیز با نگردانده است. در نتیجه فروش غلات در فصول غیر از برداشت می تواند با قیمتی بالاتر اتفاق افتاده و موجبات سودآوری کشاورزان را فراهم آورد و این موضوع می تواند از رهگذر ساخت و تجهیز سوله انبار اتفاق افتد.

ذخیره سازی غلات از زمان های گذشته به دلایل مختلف از جمله مقابله با قحطی و خشکسالی و یا مدیریت آذوغه در زمان جنگ انجام می شده است. لذا انتخاب مکانی مناسب جهت ذخیره سازی مناسب غلاتی همچون گندم و جو و ذرت که در زمره مهم ترین قوت روزانه مردم طبقه بندی می شوند، از جمله مسائل مهم در صنعت غذایی هر کشوری به حساب می آید.


سوله غله

پرسشی که اکنون به ذهن می رسد این است که مناسب ترین سازه برای ذخیره سازی صحیح غلات چیست؟ چه سازه ای می تواند غلات را بدون افت محسوس در کیفیت در خود نگهداری کند؟

یکی از بهترین و کاربردی ترین محل های ذخیره سازی غلات را می توان سوله اسکلت فلزی معرفی کرد. سوله هایی که با هدف ساخت انبار غلات تولید و ساخته می شوند می توانند با ظرفیت های مختلف تولید شوند. در نتیجه با توجه به حجم تولید و موقعیت جغرافیایی منطقه کشاورزی ، سوله های غلات ساخته و تجهیز می شوند.از جمله مزایای این نوع سازه ها می توان به استحکام بالای آن ، ظرفیت بالای ذخیره سازی و مهم تر از همه نگهداری سالم غلات اشاره کرد.


هزینه ساخت سوله انبار غله

عوامل زیادی بر تعیین هزینه های مربوط به ساخت سوله غلات تاثیر می گذارد. وسعت سوله ، شرایط جغرافیایی ، ارتفاع و غیره از جمله این موارد هستند.

هدف شرکت آرکا سقف راهنمایی و کمک به مشتریان و کارفرمایان محترم در یافتن پاسخ این پرسش است که کدام سوله برای کار شما بهتر است. ما شما را راهنمایی می کنیم که چگونه هزینه های ساخت خود را تا حداقل 20 درصد کاهش دهید و در عوض متراژ بالاتری را استفاده نمایید.

شرکت آرکا سقف برای برآورده کردن نیاز مشتریان خود بهترین و با کیفیت ترین سوله های فلزی پیش ساخته و دست دوم را عرضه خواهد کرد. شما حتی می توانید سوله سفارشی خود را با طرح موردنظرتان به ما سفارش داده و سازه ای منطبق با نیازهای خود دریافت نمایید.


ساخت سوله انبار غله

بهترین زمان ساخت سوله انبار غله چه وقت است؟ چه متریالی می تواند بهترین نگهداری را از غلات انجام دهد؟ دانستن پاسخ این سوالات می تواند

اگر شما محدودیت زمانی دارید و در عین حال به دنبال کیفیتی مرغوب و محصولی با ماندگاری بالا برای حفظ غلات خود می باشید ما به شما پیشنهاد استفاده از سوله های دست دوم تولیدی شرکت شرکت آرکا سقف را خواهیم داد. محصولات تولیدی شرکت ما از ورق های فولاد ساخته می شوند و مقاومت بسیار بالایی دارند. نوع برشکاری و جوشکاری های انجام شده با نظارت دقیق مهندسین باتجربه انجام می شود تا ما بالاترین کیفیت ساخت را به شما ارائه دهیم.

ویژگی دیگر محصولات ما پیش ساخته بودن آنهاست. به عبارتی سوله های تولیدی این مجموعه پس از ساخت در محوطه کارخانه دپو شده و تحت عنوان سوله دست دوم و یا پیش ساخته بفروش می رسند. سوله های پیش ساخته کمترین زمان نصب را به خود اختصاص داده و همین امر موجب استفاده روز افزون مشتریان و کارفرمایان از سازه های های فلزی تولیدی شرکت آرکا سقف شده است.


ساخت سوله غلات

سوله های پیش ساخته انبار را می توان با توجه به کاربرد آن در دو نوع سبک و سنگین عرضه کرد که هر کدام مزایا و ویژگی های خاص خود را شامل می شوند.

در آب و هوای سرد با میانگین بارش بالای برف، استفاده از سوله های سنگین نسبت به سوله های سبک گزینه بهتری می باشد؛ زیرا تجمیع برف و یخ بر روی سقف ممکن است به سوله های ضعیف صدمه وارد کند. در برخی از موارد برای جلوگیری از آسیب ناشی از باد های شدید ، سوله های پیش ساخته را به یک شالوده بتنی متصل می کنند که ایده خوبی است. همچنین استفاده از جان موجدار و سینوسی در تیر ورق، سوله ها را در برابر باد و برف مقاوم می نماید.سوله های سبک تیر ورقی بیشتر در مناطق گرم و خشک که میزان بارش های جوی کمی وجود دارد استفاده می شوند. حتی در برخی از این نوع سوله ها به جهت عدم وجود بارندگی در طول سال صرفاً اسکلت سوله همراه با پوشش سقف نصب می شود و عایق بندی خاصی صورت نمی گیرد.

کارشناسان ما راهکارهایی را به شما ارائه خواهند داد که بتوانید در هزینه های ساخت سوله انبار غله تا 30 درصد صرفه جویی های لازم را بعمل آورید.


اهمیت سوله انبار غلات

علاوه بر موارد ذکر شده ، ذخیره سازی غلات از چه جهاتی حائز اهمیت می باشد ؟

 • اقتصادی : با از بین رفتن غلاتی از جمله گندم ، برنج و … به دلایلی از جمله آفت و فاسد شدن در اثر رطوبت و مواردی از این قبیل، بخش مهمی از سرمایه کشاورزان و سرمایه کشور از بین خواهد رفت و به یقین افراد زیادی را متضرر خواهد کرد. همچنین از بعد تامین مواد غذایی نیز می تواند برای دولت ها یک تهدید جدی بحساب آید و جوامع انسانی را با خطر کمبود اقلام غذایی روبرو می سازد.

اما با ذخیره سازی این غلات در سوله های انبار که به صورت تخصصی توسط شرکت آرکا سقف تولید می شوند می توان ضرر و زیان حاصله را کاهش داد.  چرا که امکان ذخیره سازی را با رعایت اصول علمی ممکن می سازد.

 • کیفیت : ذخیره سازی نامناسب غلات سبب کاهش کیفیت و بروز افت محسوس در خاصیت غذایی آن ها خواهد شد.
 • بهداشت و سلامت : ذخیره سازی غلات در مکان های نامناسب احتمال تجمع حیوانات مختلف نظیر جوندگان موذی و حشرات را به همراه خواهد داشت که این امر می تواند باعث شیوع بیماری های مختلف گردد. بسیار ضرورت دارد که انبار محصولات کشاورزی با رعایت کامل اصول بهداشتی صورت پذیرد.
 • بسته بندی : وجود یک مکان مناسب جهت بسته بندی مناسب محصولات نیز حائز اهمیت می باشد. غلات معمولاً در کیسه ها و گونی های بزرگ 50 الی 100 کیلویی بسته بندی می شوند و پس از وزن کشی دقیق، به عمده فروشی ها و بنکداری ها ارسال می گردند. انجام دقیق این امور نیز نیازمند فضاسازی می باشد.

مزایای استفاده از سوله انبار غله

از جمله فواید استفاده از سوله های فلزی انبار غله می توان موارد زیر اشاره کرد :

 • حفظ کیفیت محصولات اقلام کشاورزی
 • هزینه کم و اقتصادی بودن
 • زمان ساخت کوتاه تر
 • تخلیه و انتقال آسان غلات
 • حفظ شرایط بهداشتی در طول فرآیند نگهداری

اسکلت فلزی سوله انبار غله

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چرا تاکید ما بر سوله هایی از نوع فلزی می باشد و این در حالی است که سوله ها را می توان از جنس المان های بتن نیز ساخت؟

در جواب سوال بالا و همچنین برای دست یابی به فرمول ارائه شده ، باید گفت که ما استفاده از سوله های تیرورقی فولادی را برای این امر پیشنهاد می دهیمکه علاوه بر مقاومت و استحکام بالا دارای مزایایی نسبت به دیگر ساختار های انبار های غله هستند.

در مقایسه با اسکلت فلزی سوله ، سازه های بتنی به دلیل زمان طولانی که برای ساخت و تثبیت بافت بتن ریزی شده نیاز دارند و ایجاد زباله و گرد و غبار زیاد در حین ساخت و معایب بعد از ساخت ، گزینه ی مناسبی برای ذخیره سازی غلات محسوب نمی شوند. در مقابل سوله های ساخته شده از فولاد نسبت به سازه های بتنی بسیار ارزان تر تمام می شوند.

سوله های تولیدی شرکت آرکا سقف بسیار مقاوم بوده و کنترل و نصب آنها آسان تر است و در مقایسه با موارد ذکر شده گزینه بسیار بهتری محسوب می شوند.


سوله پیش ساخته انبار غله

سوله های پیش ساخته نوعی جدید از انواع روش های ساخت می باشند. که با متراژهای استاندارد و در ارتفاع مشخص و متداول برای سوله های انبار غله تولید و در محل کارخانه دپو می شوند. و در نهایت بنا به درخواست مشتریان و نوع نیاز ایشان در زمان مشخص تحویل داده می شوند.مزایای این سوله ها را می توان در تحویل به روز و فوری و امکان نصب در سریع ترین زمان ممکن عنوان کرد.

شرکت آرکا سقف نسبت به هماهنگی کارشناسان فنی نصب و اعزام این نیروها در اسرع وقت به محل اجرای پروژه عملیات نصب و اجرای اسکلت سوله، در کمترین زمان ممکن اقدام می نماید.


مزایای استفاده از سوله های پیش ساخته انبار غلات

 • طراحی دلخواه: شما می توانید این سوله ها را در طرح های دلخواهتان سفارش دهید.
 • نصب آسان توأم با انعطاف پذیری بالا
 • قابلیت دمونتاژ کردن در زمان دلخواه
 • ایمن بودن و مصونیت از آسیب و تخریب
 • عایق حرارتی و صدا
 • ضد آب و مقاوم در برابر آتش سوزی
 • مقرون به صرفه بودن: نصب سریع و آسان تا حد زیادی زمان ساخت و ساز را کوتاه و هزینه ها را کاهش خواهد داد.
 • ماندگاری: نگهداری از کل ساختار سوله آسان است و می توان برای چند دهه از آن استفاده کرد
 • ظرفیت حمل بار: این سوله ها می توانند در برابر تاثیرات شدید باد و عملکرد زلزله مقاومت کنند و بار سنگین برف را نیز تحمل نمایند.

حمل و نصب سوله انبار غله شرکت آرکا سقف

متخصصین شرکت آرکا سقف در محل انجام پروژه ، تمامی اجزا ساخته شده سوله را مونتاژ کرده و از طریق پیچ و مهره به همدیگر متصل می کنند و در نتیجه هزینه و زمان مونتاژ را کاهش می دهند. زیرا قطعات کاملاً از قبل تولید شده و فقط کار نصب آنها برای محل پروژه باقی می ماند. بدین ترتیب و برعکس هر پروژه عمرانی یا کارگاه ساختمانی دیگر، نیاز به صرف زمان و پیمودن یک پروسه طولانی حس نمی شود

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *