سوله خدماتی و صنایع سنگین , ساخت انواع سوله صنعتی سبک و سنگین , ساخت سوله سنگین , ساخت و اجرای انواع سوله صنعتی , هزینه ساخت سوله صنعتی

سوله خدماتی و صنایع سنگین

سوله خدماتی و صنایع سنگین

خروجی یک واحد اقتصادی مستقل از صنعتی که در آن فعالیت می کند، می تواند محصول یا خدمت باشد؛ بر همین اساس واحدها را به دو دسته تولید محصول و ارائه خدمت می توان دسته بندی نمود. در این مقاله بنا داریم در خصوص سوله خدماتی صحبت کنیم که فضای لازم برای ارائه خدمت به مشتریان یک سازمان را فراهم می آورد و این خدمات می تواند در حوزه های متنوعی متمرکز باشد.

چنان چه برای تکمیل فعالیت های صنعت خود یا ارائه خدمات جانبی به کسب و کار خود نیاز به یک سوله خدماتی دارید، ما در شرکت آرکا سقف، بهترین ها را در قالب تحویل فوری سوله برای شما تدارک دیده ایم. بدیهی است فعالیت های صورت گرفته در این واحدها، عمدتاً نامحسوس و غیر قابل لمس می باشد؛ اما همین خدمات باعث تسهیل در انجام امور سازمانی می شود و اگر نباشند، موجب بروز اختلال در فعالیت های اصلی خواهند شد. سوله خدماتی یا بطور مستقل به ارائه خدمت مشغول خواهد بود، یا وابسته به یک واحد تولیدی یا صنعتی خواهند بود. در ادامه در خصوص این کاربرد سوله بیشتر صحبت خواهیم کرد.


کاربرد سوله خدماتی در بخش های مختلف

تقریباً هیچ بخشی از صنعت یا تولید را نمی توان یافت که از سوله خدماتی بی نیاز باشد. در هر حال نیازهایی در هر صنعت وجود دارد که می بایست به آن پاسخ شایسته ای داده شود. همان طور که پیش تر ذکر شد، سوله خدماتی ممکن است به صورت وابسته در کنار یک مجموعه فعال شکل بگیرد و کار ارائه خدمات را انجام می دهد؛ در این حالت سازه مذکور هیچ کارکرد مستقل و مجزایی نخواهد داشت و ادامه حیات آن در گرو سازه اصلی می باشد.

همچنین امکان استقرار سوله خدماتی به صورت مستقل از یک واحد خاص وجود دارد که در این وضعیت، امکان سرویس دهی گسترده برای سوله مذکور وجود خواهد داشت. بسته به این که سوله خدماتی در کدام یک از دو دسته قرار می گیرد، جزئیات کار طراحی سوله و احداث آن با اندکی تفاوت روبرو خواهد شد. در ادامه به تشریح بیشتر و ارائه مثال های ملموس خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.


سوله خدماتی با کارکرد وابسته یا مستقل

سوله خدماتی معمولاً به عنوان یک واحد فرعی از یک کارخانه تولیدی یا یک واحد صنعتی ایجاد می شود و وظیفه آن، ارائه خدمت به صرفاً همان مجموعه می باشد و اجازه خدمت رسانی بیرونی را ندارد. سوله مذکور می تواند در داخل محوطه ملکی سازمان مربوطه یا در خارج از آن مستقر شود. سوله خدماتی وابسته انواع متنوعی دارد که طیف وسیعی از کاربری ها را پوشش می دهند. در عین حال، سوله خدماتی را می توان به صورت مستقل نیز ایجاد نمود که بدون اتکا به مجموعه دیگری، به ارائه خدمات خواهد پرداخت.

  • سوله پارکینگ سازمانی

به منظور تأمین فضای بهینه برای پارک خودروهای متعلق به مدیران و پرسنل یک مجموعه، از سوله پارکینگ استفاده می شود که انواع مختلفی دارد. این سازه لزوماً می بایست در محوطه کارخانه یا در مجاورت سازمان مرکزی احداث شود و معمولاً زیر مجموعه سوله سبک به حساب می آید. سوله خدماتی با هدف پارکینگ را به روش های مختلف می سازند که هر کدام هزینه ساخت و زمان بندی مختص به خود را دارند. اما ساخت این سازه معمولاً به صورت سوله سایه بان می باشد که کمترین هزینه را در پی دارد و ساده ترین پاسخ برای این نیاز محسوب می گردد.

  • سوله مدیریت بحران

یکی از کاربردهای مهم سوله خدماتی که به دلیل احتمال بروز پدیده های جوی نظیر سیل، زلزله، آتشفشان، برف و بوران و … در برخی مناطق در دستور کار قرار می گیرد، واحد مدیریت بحران است. در چنین مناطق مستعد به سوانح طبیعی و جغرافیایی، نیاز به پیش آمادگی از سوی نهادهای ذیربط مستقر در منطقه وجود دارد تا در مواقع مناسب، بتوان اقدام مثبت و به موقع را به عمل آورد. سوله مدیریت بحران برای ساماندهی این شرایط ساخته می شود و به عنوان محلی برای انبار تجهیزات کمک رسانی، ساماندهی اقلام ضروری نظیر آذوقه و دارو و بسیج نیروهای امدادی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

  • سوله سایه بان

کاربرد دیگری که از سوله خدماتی می توان انتظار داشت، سوله سایبان است که به مقاصد مختلفی مورد بهره برداری قرار می گیرد. بارانداز موقت برای تخلیه مواد اولیه یا بارگیری محصولات آماده در یک کارخانه، با سوله سایه بان تأمین می شود. محل توقف موقت مسافران در پایانه های مسافربری هم نیاز به سایبان در ابعاد و طراحی های متنوع دارد. مکان مناسب برای توقف خودروهای امدادی نظیر آمبولانس و ماشین آتش نشانی یا تدارک فضای آشیانه هواپیما را نیز می توان با کمک سوله سایه بان تأمین نمود که یکی از کاربردهای متداول سوله خدماتی به شمار می رود.


از طراحی تا ساخت سوله خدماتی

معمولاً سوله خدماتی به عنوان یک سازه اضافی و فرعی به مدیران مشاغل تحمیل می شود و لذا تمایل به صرف هزینه زیادی برای احداث این سازه وجود ندارد. صاحبان کسب و کارهای در حال فعالیت، به دنبال سوله ارزان هستند تا خدمت مورد نیازشان را تأمین نماید و لذا کمتر درگیر جزئیات وقتگیر و هزینه بر در ساخت سوله می شوند. لذا اولین موردی که باید در احداث سوله خدماتی به آن توجه ویژه نمود، مدیریت جدی هزینه هاست. موضوع بعدی بحث زمان بندی اجرای پروژه است که باید مورد توجه قرار گیرد.

معمولاً فرآیند به این صورت است که بنای اصلی مجموعه از قبل ساخته شده و مشغول به کار می باشد و مدتی بعد نسبت به ساخت سوله خدماتی اقدام می شود؛ زیرا ممکن است از ابتدا نیازی به این سازه فرعی نبوده و این نیاز، در گذر زمان ایجاد شده باشد. بر همین اساس می بایست سوله سازی در کوتاه ترین زمان ممکن و با حداقل مزاحمت برای واحد اصلی کسب و کار، به انجام برسد. بر همین اساس، نیاز به یک پیشنهاد استراتژیک حس می شود که هزینه احداث سوله و مدت زمان انجام صفر تا صد پروژه را به حداقل ممکن برساند.


تأمین خدمات با سوله دست دوم

احتمالاً نام سوله دست دوم به گوش شما خورده است. در غیر این صورت، این مقاله فرصتی برای آشنایی با این سبک از ساخت سوله برای شما فراهم می آورد که تطبیق پذیری بالایی با اهداف سوله خدماتی پیدا می کند. آنچه باعث می شود هزینه احداث سوله تا حدود حداقل 40-30 درصد کاهش یابد، تولید زود هنگام و انبار قطعات است که فشار را از روی دوش واحد تولید برداشته و امکان پاسخ گویی وسیع به انبوهی از سفارشات را ممکن می سازد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *