انتخاب بهترین مصالح در ساخت سوله( بخش سوم)

همانطور که می دانید در ساخت سوله بهتر است تا موارد بسیاری را مورد بررسی قرار دهید. یکی از مهم ترین عواملی که در ساخت سوله باید مورد بررسی قرار دهید انتخاب نوع مصالح برای ساخت سوله و همچنین پوشش سوله می باشد.

در مطالب قبل شما را با برخی از بهترین مصالح برای ساخت سوله آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد سایر مصالح مورد استفاده در ساخت و ساز سوله اطلاعات بیشتری به دست آورید.

ساخت سوله با فلزی

سوله های فلزی را می توان با استیل و یا آلومینیوم های آبکاری شده ساخت. سوله های فلزی سال ها است که مورد استفاده قرار می گیرند و از نظر اقتصادی ساخت سوله با این نوع مصالح بسیار به صرفه است. اما با این حال یکی از نقاط ضعف این نوع سوله ها این است که نسبت به سوله های چوبی و یا رزینی مقاومت کمتری دارند. اگر در آب و هوای طوفانی از این نوع سوله ها استفاده می کنید بهتر است تا از محافظ و یا پوشش سوله برای حفاظت سازه خود استفاده کنید. به طور کلی سوله های فلزی تنوع اندازه و طرح و شکل سوله های چوبی و یا رزینی را ندارند. می توان سوله های فلزی را رنگ زد اما باید مراقبت های لازم و رسیدگی های مورد نیاز را انجام دهید تا همیشه سطوح دیوار ها تازه و نو به نظر برسد. اگر قصد ساخت سوله فلزی را دارید باید به نوع فونداسیون نیز توجه داشته باشید چرا که هر فونداسیونی برای سوله های فلزی مناسب نیست. اگر از ماسه و ریگ برای فونداسیون استفاده می کنید به خاطر داشته باشید که ساخت سوله فلزی پیشنهاد خوبی برای این نوع فونداسیون نخواهد بود.

با مطالعه این مقاله و مقالات قبل متوجه خواهید شد بهتریین مصالح برای ساخت سوله معمولا رزین می باشد البته انتخاب این نوع مصالح باز هم بستگی به نیاز شما در ساخت سوله دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *