نکات مهم در ساخت سقف ویلا( بخش دوم)

همانطور که می دانید آگاهی از انواع مختلف سقف ویلا و همچنین شناخت مواد و مصالح به کار رفته در سقف ویلا بسیار مهم است و در ساخت یک ویلا باید به این موارد بسیار توجه کرد. در مقالات قبل شما را با برخی از نکات مهم در خصوص ساخت سقف ویلا آشنا کردیم. علاوه بر این اطلاعات مهمی در مورد ساخت سوله و انواع آن در اختیارتان قرار دادیم. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد نحوه ساخت ویلا و همچنین انتخاب سقف ویلا آگاهی های لازم را به دست آورید.

آشنایی با قوانین ساخت ویلا

در برخی مناطق ممکن است اجازه و مجوز ساخت انواع خاصی از سقف ها و طاق ها را ندهند. ممکن است در برخی مناطق به دلیل بروز حوادث طبیعی از جمله طوفان، گردباد و یا آتشسوزی جنگل ها اجازه ساخت برخی از انواع سقف ویلا صادر نشود.

قرارداد های مسکونی و شهرداری

علاوه بر مجوز های مربوط به ساخت سقف ویلا، برخی از قوانین شهری وجود دارد که ممکن است برخی شهرداری ها دستور دهند تا سقف ویلا را تنها با شرایطی که آن ها دستور می دهند بسازند. و در برخی مناطق ممکن است سقف ویلا تا ارتفاع خاصی مجوز داشته باشد که باید در ساخت ویلا به این نکات توجه کرد. اگر در شهرک و یا ناحیه ایی زندگی می کنید که باید از قوانین ساخت و ساز پیروی کنید باید به مصالحی که در ساخت ویلا نیز استفاده می کنید توجه داشته باشید.

توجه به محیط اطراف

وقتی قصد ساخت ویلا را دارید توجه به محیط اطراف نکته ایی ضروری است. درختان بالای سقف، نما و چشم انداز دریا در رو به رو، و همچنین آب و هوای مرطوب شرایطی را به وجود می آورند تا باعث رشد کپک، قارچ، خزه و جلبک شوند به همین خاطر باید در این شرایط به نحوه ساخت ویلا دقت کنید. و از مصالحی در ساخت سقف ویلا استفاده کنید تا در برابر این موارد مقاوم باشند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *