نکات مهم در ساخت سقف ویلا( بخش سوم)

همانطور که حدس می زنید قبل از ساخت ویلا لازم است تا موارد مهمی را مورد بررسی قرار دهید. مخصوصا در انتخاب مصالح و نوع سقف ویلا باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. در مقالات قبل شما را با چند نکته مهم در ساخت ویلا و همچنین انتخاب نوع سقف ویلا آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد نحوه ساخت سقف ویلا اطلاعات بیشتری به دست آورید.

آیا می دانید قبل از انتخاب نوع سقف ویلا به چه نکاتی باید توجه کرد؟

عملکرد

در ساخت سقف ویلا باید به عملکرد مصالحی که به کار می برید دقت داشته باشید. برای مثال اگر سقف خانه شما شیب زیادی دارد بهتر است از سقف های چوبی استفاده کنید چرا که چوب سریع تر آب را جاری می سازد. در هنگام باراش باران راحت تر آب از سقف خارج می شود. از طرف دیگر اگر سقف ویلا صاف باشد و دارای لبه های زیادی باشد بهتر است از مصالح سنگی و سخت برای ساخت ویلا استفاده کنید چرا که سنگ را می توان به قسمت ها و اندازه های مختلفی برش داد.

زیبایی

شما می توانید برای سقف ویلا خود ساختار ها و مدل متفاوتی را انتخاب کنید که به جذابیت و زیبایی ساختمان شما بیافزاید. استفاده از مدل ها و ساختار های متفاوت و متنوع همچنین مصالح جدید می تواند تاثیر بسیازیادی بر زیبایی ویلا و ساختمان داشته باشد. همچنین در ساخت ویلا باید دقت داشته باشید که خانه ها  و ویلاهای اطراف معمولا به چه شکلی است و سعی کنید ویلایی در همان مدل اما با ساختار و جلوه ایی متفاوت بسازید .

توجه به زیرسازی

علاوه بر نوع و ساختار سقف ویلا باید به لایه ها و زیرسازی سقف ویلا نیز توجه خاصی داشت. هگامی که آناتومی سقف ویلا را مورد بررسی قرار می دهید درخواهید یافت که زیرسازی و نوع لایه های زیرین سقف نقش بسیار مهمی در مقاومت و حفاظت از سقف دارند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *