برای سقف ویلا از چه مصالحی استفاده می کنید؟ آیا می دانید سقف ویلایتان را باید به چه شکلی بسازید؟

ساخت این نوع سقف ها ارتباط مستقیمی با نوع آب و هوا و محیطی دارد که در آن زندگی می کنید. در اینجا می خواهیم اطلاعاتی در خصوص نگهداری و مراقبت از سقف ویلا در اختیارتان قرار دهیم. سقف خانه را می توان به عنوان سرمایه گذاری مهم اقتصادی در نظر گرفت و چیزی است که معمولا از خانه شما محافظت می کند. اما هنوز هم افراد سقف خود را نادیده می گیرند.


 


یک سقف به دلایل مختلفی مانند هوای طوفانی، تغییرات ساختاری، تردد و … ممکن است آسیب های بسیاری ببیند. همچنین در بدترین حالت، تعمیراتی که کاملاً نادیده گرفته می شوند می توانند منجر به تعویض سقف شوند. بهتر است تا قبل از بروز خسارت های سنگین حتما رسیدگی های لازم را انجام دهید.

 

ارزیابی و تعمیرات

بازرسی سقف و نگهداری مداوم برای به حداکثر رساندن طول عمر سقف بسیار مهم است و باید هر 6 ماه یا 12 ماه انجام شود. متخصصان هر سال حداقل دو بار بازدید از سقف را توصیه می کنند: 1 در طول بهار و دیگری در طول پاییز.

بعد از آب و هوای شدید فصل تابستان و همچنین فصل زمستان. علاوه بر این، توصیه می شود در نتیجه هرگونه خسارت، مانند ساخت و ساز، آتش سوزی یا هرگونه رعد و برق جدی، سقف خود را بررسی کنید.

 

نکات مهم در رسیدگی به سقف ویلا

بررسی های متداول
سقف و پشت بام باید هر سال یک بار مورد معاینه و بررسی قرار گیرند. همچنین برای بررسی در هنگام هوای شدید باید با یک متخصص آموزش دیده و دارای مجوز تماس بگیرید. هر طوفان بد می تواند بخشی از سقف شما را خراب کند و آن را در معرض حوادث طبیعی قرار دهد.

اطمینان از تخلیه آب سقف
امروزه المان های بی شماری توسط درختان یا نوعی از فضای سبز احاطه شده است. این عوامل ممکن است سیستم های زهکشی سقف شما را مسدود کند و باعث ایجاد استرس در پشت بام ها شوند.

سقف ویلا را تمیز نگهدارید.
اگر متوجه خزه ای یا چمن زنی در پشت بام خود شده اید، با کارشناسان تماس بگیرید تا سقف را بازرسی کرده و آن را بشویید. چمن می توانید در پشت بام شما نشتی و نم ایجاد کند.

همچنین لازم است اگر ویلایی در نزدیکی جنگل دارید برای جلوگیری از آفات و هرگونه خسارتی هر ورودی در سقف که ممکن است از آن سنجاب ها، راکون ها یا هر موجود دیگر را به خود جذب کنید، را مهر و موم کنید و جلوی سوراخ ها را بگیرید.

مراقب سطح سقف باشید
مساحت سقف مسطح به توجه نیاز دارد. شما باید در فصل زمستان برف ها را پارو کنید، زباله ها را پاک کنید و از بروز نم جلوگیری کنید. همچنین زباله ها را در طول پاییز و زمستان از سقف پاک کنید.

درخت ها و درختچه ها را دور نگه دارید
درختان و درختچه ها را تا حد امکان برش دهید. شاخه های در حال سقوط باعث ایجاد خسارت می شوند، همچنین حتی درخت هایی که به طور مداوم سقف را در حین باد می پوشانند به آن آسیب می رسانند. اگر به ذرات اجازه دهید تا گاتر ها را مسدود کند، آب به درستی از بین نمی رود، سرریز گاتر ها خواهد شد و در مقابل خانه تخلیه می شود و باعث نشت زیرزمین می شود.

مؤلفه اصلی برنامه نگهداری سقف شما، حفظ شماره تماس کارشناسان و پیمانکاران است. هر وقت با مشکلی روبرو شدید، سریعاً مسائل برطرف می شوند.

در بسیاری از مواقع، مستاجرین باعث بهبودی و یا خرابی در ساختار ساختمان می شوند. مطمئن شوید که تمام اتصالات و درزها ایمن هستند و درزگیرها و همچنین چشمک زنها سالم هستند. به اجاره گرها انگیزه دهید تا بدون در نظر گرفتن دلیل یا کجای این مشکلات، بلافاصله برای هرگونه نشت یا خسارت به شما اطلاع دهند. همچنین اطمینان حاصل کنید که هنگام بررسی سقف خود اتاق زیر شیروانی به خوبی تهویه شود تا از ماندگاری بیشتر سقف اطمینان حاصل شود.

 


 

 


آیا با انواع سقف ویلا آشنایی دارید؟ برای سقف خانه از چه نوع پوششی استفاده می کنید؟ در چه منطقه ایی بنای خود را ساخته اید؟ آیا در مناطق بارن خیز و برفی ویلا ساختید؟ در این صورت لازم است تا حتما از سقف های شیبدار برای بنای خود استفاده کنید.

در اینجا می خواهیم اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید تصمیم بگیرید سقف ویل اگر شما به دنبال انتخاب یک سقف جدید برای خانه جدید هستید، زیبایی شناسی مهم است، اما هزینه، وزن و نیاز به نصب مواد نیز وجود دارد.

این که آیا شما از ابتدا ساخته شده اید یا یک سقف جدید برای خانه فعلی خود انتخاب می کنید، طیف گسترده ای از مواد به راحتی در دسترس بوده و قابل توجه است. اینها شامل آسفالت، چوب و زونا کامپوزیت و همچنین تخته سنگ، بتون و کاشی خشت است.

سبک یک عامل مهم است، اما تنها یکی نیست. هزینه محصول، وزن مواد و الزامات نصب نیز باید بر انتخاب شما تأثیر بگذارد. در اینجا آنچه شما باید بدانید را آورده ایم:

راهنمای انتخاب سقف ویلا

اندازه سقف
قبل از صحبت کردن در مورد مواد سازنده، بیایید از اندازه گیری ها بگوییم. بام ها معمولاً از معیار “پا مربع” استفاده نمی کنند. در عوض، آنها در میادین صحبت می کنند. یک واحد واحد اصلی اندازه گیری آنها است – یک مربع 100 فوت مربع مساحت دارد، معادل 10 فوت مربع با 10 فوت مربع است. سقف یک خانه دو طبقه معمولی، 2000 فوت مربع با سقف شیروانی از کمتر از 1500 فوت مربع مساحت بام یا حدود پانزده مربع تشکیل شده است.

هزینه سقف
تعدادی از ملاحظات بر هزینه یک سقف جدید تأثیر خواهد گذاشت. قیمت مواد نقطه شروع است، اما فاکتورهای دیگری نیز باید در نظر گرفته شوند. یکی در صورت بازسازی خانه، شرایط بام موجود است.

اگر مواد قدیمی باید از بین بروند، و اگر ساختار پشتیبانی نیاز به تعمیر دارد، این هزینه تمام می شود. شکل سقف یکی دیگر از عوامل کمک کننده است. یک سقف شیروانی با شکستگی های ناچیز در هواپیماهای خود (مانند دودکش ها، لوله های دریچه یا خوابگاه) کار ساده ای برای بام ایجاد می کند.

خانه ای با دودکش های متعدد، حاشیه های تلاقی (نقاط تقاطع دره ها خوانده می شود)، برجک ها، چراغ های روشنایی یا سایر عناصر هزینه های قابل توجهی برای سقف هزینه دارند.

مواد سازنده
از هر بام نمی توان استفاده کرد. یک سقف مسطح یا یک با شیب کم ممکن است نیاز به سطحی متفاوت از سطح آن با زمین تندتر داشته باشد.

موادی مانند تخته سنگ و کاشی بسیار سنگین هستند، بنابراین ساختار بسیاری از خانه ها برای حمل بار ناکافی است. گزینه های زیر را در نظر بگیرید، سپس با طراح خود صحبت کنید و تخمین هایی را برای کار دریافت کنید.

آسفالت این رایج ترین مورد از همه مصالح بام است، احتمالاً به دلیل ارزان ترین قیمت و برای نصب حداقل مهارت لازم است. از جنس فایبرگلاس ساخته شده است که با آسفالت آغشته شده و سپس سطحی از ماسه مانند گرانول به آنها داده می شود.

دو گزینه برای بررسی در مورد سقف ویلا وجود دارد :

  • انواع استاندارد با ضخامت تک
  • محصولات ضخیم تر و روکش شده

برای تهیه ساخت بهترین سقف ویلا می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.