آمادگی های لازم جهت ساخت سوله

همانطور که می دانید برای ساخت سوله و همچنین پوشش سوله می توانید با کارشناسان حرفه ایی آرکا سقف در تماس باشید. اما با این حال لازم است تا خودتان نیز در مورد ساخت سوله اطلاعات کاملی در اختیار داشته باشید به همین خاطر نکات لازم در این خصوص را در اختیارتان قرار خواهیم داد. در مقالات قبل شما را با بهترین ساخت سوله و فونداسیون، باید ها و نباید ها در ساخت سوله و همچنین مهمترین نکات در ساخت سوله آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد ساخت سوله و آمادگی های لازم اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار دهیم.

به نظر شما پایه و شالوده ی سوله باید بتنی باشد و یا شنی؟ این سوالی است که اکثر کسانی که قصد ساخت سوله را دارند می پرسند. پاسخ به این پرسش بستگی به نوع نیاز شما و همچنین اندازه سوله و هدف شما از ساخت سوله را دارد. سوله هایی که روی تیرک قرار می گیرند معمولا شالوده شنی دارند چرا که ساختار آن ها موقتی است. اما سوله هایی که تیرک ندارند باید روی قالب های چوبی و یا بلوک های بتنی قرار گیرند. مهم نیست چه نوع فونداسیونی را انتخاب می کنید تنها اطمینان پیدا کنید که مواد کف بهم فشرده باشند. و زهکشی خوبی برای جلو گیری از نشست و همچنین بالا آمدن داشته باشد.

سوله های دائمی و همچنین سوله هایی که ابعاد بزرگ تر دارند و یا سوله هایی که ماشین آلات و وسیله های سنگینی مانند تراکتور را نگهداری می کنند، حتما باید روی پایه و شالوده بتنی انجام شوند.

یکی از نقاط مثبتی که ساخت سوله روی پایه و شالوده بتنی دارد این است که سوله نشست نمی کند و بالا نمی آید. نشست معمولا باعث می شود که سوله بالا بیاید.

هر نوع شالوده ایی را که برای ساخت سوله انتخاب کنید، زمین و کف باید حتما فشرده شده باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *